بیوگرافی کامل اعضا بی تی اس | بیوگرافی کامل اعضا BTS

بیوگرافی اعضا بی تی اس

 

گروه بی تی اس از مهم ترین و معروف ترین گروه های موسیقی در سراسر جهان  و به ویژه در کره جنوبی است. آثار این گروه به دلیل داشتن مفاهیم مهم اجتماعی و انتقادی باعث پیشرفت بسیار سریع و محبوبیت چشمگیر این گروه شد. این گروه متشکل از هفت عضو موثر و معروف است  که به توضیح و معرفی آن ها و نیز به ارائه  سایر اطلاعات درباره آن ها خواهیم پرداخت.

گروه بی تی اس

معرفی

نام گروه بی تی اس از یک اصلاح کره ای تحت عنوان bangtan sonyeondan گرفته شده  و معنای آن "پسران پیشاهنگ ضد گلوله" است. و دلیل نامیدن این گروه به این عنوان خواسته و هدف اعضای آن برای مقابله با انتقادات و انتظارات و آسیب هایی است که قشر جوان را مورد هجوم قرار می‌دهد. خاستگاه این گروه سئول واقع در کره جنوبی است.  این گروه کره ای پسرانه متشکل از هفت نفر است که هر یک در هنر ویژه ای معروف و متبحرند. هنرهای موجود در این گروه ترکیبی از هنرهای خوانندگی، رپ و رقص است. این گروه منحصر به فرد زیر نظر کمپانی "بیگ هیت"  در سال 2010 شکل گرفت. و سه سال بعد شروع به کار کرد. زمینه اصلی فعالیت این گروه ابتدا منحصر به "هیپ هاپ" بود. اما بعدها به تدریج، سبک های دیگری نیز به سبک کاری آن ها افزوده شد.

سبک های گروه بی تی اس

سبک های کاری گروه بی تی اس عبارتند از:

·       هیپ هاپ

·       کی پاپ

·       آراندبی

·       ئی دی ام

 اعضای این گروه در زمینه هایی مانند ترانه سرایی و تهیه کنندگی آثار موسیقی نیز فعالیت دارند. و مفاهیمی که در آثار خود مطرح می‌کنند مفاهیم مربوط به سلامت روان، دغدغه ها و آسیب های اجتماعی، فقدان، عشق به خود، فرد گرایی و ... است. به عبارت دیگر تمامی آثار این گروه کره ای به نوعی دربردارنده مفاهیم روانشناختی و در یک کلمه مفهوم "جهانی جایگزین" است. از مهم ترین دلایل محبوبیت بسیار این گروه تحلیل ها و نکات اجتماعی مهمی است که در بطن آهنگ ها و روح ترانه های آنان نهفته است. رنگ رسمی این گروه خاکستری نقره ای است. این گروه با ستاره های معروفی همچون نیکی میناج و چارلی پوز و ... همکاری داشته اند.

اعضای گروه

گروه بی تی اس یک گروه پسرانه کره ای است که اعضای هفت نفره آن عبارتند از:

بیوگرافی اعضا بی تی اس

 

·       آر ام: نام اصلی وی کیم نام جون و نام هنری وی آر ام است. او در کره با عنوان rap mon خطاب می‌شود. محل تولد او شهر ایلسان کروه جنوبی است. آر ام لیدر گروه بی تی اس و اولین عضوی

است که به این گروه پیوست. او رپر، ترانه سرا و آهنگساز این گروه  است. او بصورت انفرادی نیز به فعالیت های گوناگونی دراین زمینه می‌پردازد و تاکنون برای 162 آهنگ ترانه سرایی و آهنگسازی کرده است. او دو میکس تیپ به نام های RM و mono نیز منتشر کرده است. میکس mono آر ام رکورد بیشترین نامبروان آیتونز برای یک آلبوم را در آسیا و چهارمین آلبوم در جهات را بدست آورده است. رشته ی تخصصی او در حال کلی موسیقی است. و قبل از شروع فعالیت حرفه ای خود در گروه بی تی اس بیشترین تعداد آهنگ سولو را منتشر کرد. آر ام به زبان انگلیسی مسلط است و تنها عضو ثابت گروه بی تی اس است. شعار موردعلاقه آر ام "این نیز بگذرد" است. بر اساس این شعار او معتقد است که روزها و اتفاقات بد اغلب اهمیتی ندارند، چرا که می گذرند. از علاقمندی ها نوشتن خاطرات روزانه است. قد او 181 cm و وزن او 67 kg است.

 

بیوگرافی اعضا بی تی اس

·       جین: نام اصلی او کیم سوک جین و نام هنری او جین می‌باشد. از اسامی مستعار او می‌توان به عناوینی چون "شاهزاده خانوم" و "شاهزاده خانوم صورتی" اشاره کرد. محل تولد او gwacheon gyeonggi-do در کره جنوبی است. او از نظر سنی بزرگترین عضو گروه بی تی اس و متولد 71 و دارای شخصیتی آرام و خونسرد است. و پیش از پیوستن به این گروخ در رشته بازیگری تحصیل می‌کرده است. او در حال حاضر ترانه سرا و کالیست این گروه است. آهنگ moon از جین موفق به دریافت رتبه اول آیتونز در میان 109 کشور برسد. جالب است بدانید که رشته تخصصی و سرگرمی ویژه او "آشپزی" است. شعار همیشگی جین این است که "بدون نگرانی زندگی بکنید" . چرا که به اعتقاد او ما آدم ها فقط یکبار فرصت زندگی کردن داریم. قد او 179 cm  و وزن او 63 kg است.

 

 بیوگرافی اعضا بی تی اس

·       شوگا: نام اصلی او مین یون گی و نام هنری او شوگا است. او نام هنری دیگری نیز تحت عنوان agust d دارد که هنگام فعالیت های انفرادی از آن استفاده می‌کند. محل تولد او شهر دگو در کره جنوبی است.  او میکس تیپی با همین عنوان و میکس تیپی به نام d-2 منتشر کرده است که دومین میکستیپ توانست رتبه 11 بیلبورد 200 را به خود اختصاص دهد.  او رپر، ترانه سرا و آهنگساز این گروه است. و علاوه بر فعالیت در این گروه به شکل انفرادی نیز به فعالیت می‌پردازد. و تا کنون به آهنگسازی و ترانه سرایی بیش از صد اثر پرداخته است. رشته تخصصی شوگا نیز علیرغم زمینه فعالیت جدی و حرفه ای او "عکاسی" است. شوگا همچنین استعداد زیادی در نوشتن رپ دارد. قد او 174cm و وزن او 59 kg  است.

 

بیوگرافی اعضا بی تی اس

·       جی هوپ: نام اصلی او جانگ هو سوک و نام هنری او جی هوپ می‌باشد. علت اینکه جی هوپ این نام را برای خود انتخاب کرده است این است که او همواره می‌خواهد منبع نور و امید به طرفدارانش باشد. محل تولد او در شهر گوانگجو کره جنوبی است. او رپر، وکالیست، ترانه سرا و آهنگساز است. جی هوپ رقصنده اصلی گروه و پشتیبان خواننده نیز می‌باشد و پیش از پیوستن به این گروه عضو یک گروه زیرزمینی رقص بوده است. اولین میکس تیپ منتشر شده توسط او به نام hope world رتبه 38 بیلبورد 200 را برای او به ارمغان آورد. جی هوپ دارای شخصیتی شوخ طبع و بسیار اجتماعی است. قد او 177cm  و وزن او 65  kg است.

 

بیوگرافی اعضا بی تی اس

·       جیمین: نام اصلی وی چارک جی مین و نام هنری او جیمین می‌باشد. محل تولد او شهر بوسان در کره جنوبی است. جیمین وکالیست، ترانه سرا و رقصنده است. جیمین از کلاس هشتم شروع به رقصیدن کرده است. او به آموزش رقص های پاپینگ و لاکینک پرداخته است. جیمین تک آهنگی به نام promise منتشر کرده است که توانست رکورد بیشترین استریم در طول 24 ساعت را از دریک، رپر آمریکایی در پلتفرم soundcloud کسب کند. از جمله خصوصیات اخلاقی جیمین خوش اخلاقی و خنده رو بودن وی است. شعار جیمین این است که "یک فرد خونسرد و خوش تیپ باش". قد او 173  cm و وزن او 61kg است.

بیوگرافی اعضا بی تی اس

 

·       وی: نام اصلی او کیم ته هیونگ و نام هنری او وی می‌باشد. محل تولد او شهر دگو در کره جنوبی است.  لقب مهم و معروف او نیز "شیر بزرگ" است. او وکالیست، دنسر فرعی، ویژوال، ترانه سرا و بازیگر است. و آخرین عضوی است که به این گروه پیوسته است. وی تاکنون آهنگ های زیادی به صورت انفرادی منتشر کرده است. وی در سریالی به نام hwarang  به ایفای نقش پرداخته است. وی تحت تاثیر ویدیو جانی جانگ به مدت سه سال ساکسیفون می‌نواخته است. قد او 178 cm  و وزن او 62 kg است.

 

بیوگرافی اعضا بی تی اس

·       جونگ کوک: نام کامل او جئون جونگ کوک می‌باشد. اما با نام کوچکش جونگ کوک معروف است. لقب او golden makne است. محل تولد او محله مندوک واقع در کره جنوبی است. موقعیت او در هسته مرکزی گروه است. او وکالیست اصلی گروه، ترانه سرا، پشتیبان رپر و رهبر رقص است. او در کودکی متمایل به بازی بدمینتون بود اما بعدها به حرفه ی خوانندگی روی آورد. رشته تخصصی جونگ کوک نقاشی است. هممچنین او به نقاشی و اسکیت نیز علاقمند است. شعار جونگ کوک این است که " ترجیح میدم بمیرم تا اینکه بدون عشق و شادی زندگی کنم" . الگوی او برای خواننده شدن g-dragon از big bang است. او قبل از ورود به گروه بی تی اس با هدف سوپر استار شدن آموزش های لازم را دید و سپس در تابستان 2012 برای آموزش رقص به لس آنجلس آمریکا رفت.  قد او 178 cm  و قد او 66 kg است.

فعالیت ها

اولین اثر ارائه شده توسط گروه بی تی اس آلبوم تک اهنگی بود به نام "خیلی خفن برای مدرسه". پس از انتشار این آلبوم به تدریج فعالیت های گروه حرفه ای تر و جدی تر انجام می‌شود. عنوان نخستین آلبوم استودیویی کره ای زبان گروه بی تی اس "تاریک و وحشی" و عنوان نخستین آلبوم استودیویی ژاپنی زبان "بیدار شو"  بود. پس از این دومین آلبوم استودیویی کره ای به نام "بال ها" اولین گام موفقیت بزرگ برای این گروه بود. چرا که با فروش بیش از یک میلیون کپی از آن مسیر پیش روی این گروه کره ای روشن بود.

افتخارات

·       گروه بی تی اس اولین گروه کره ای بود که موفق به دریافت گواهی نامه انجمن صنعت ضبط موسیقی ایالات متحده آمریکا برای تک آهنگ "مایک دراپ" شد.

·       این گروه پس از بیتلز اولین گروهی بود که در طول مدت کم تر از دو سال، چهار آلبوم شماره یک داشته است.

·       آلبوم "عاشق خودت باش" این گروه کره ای موفق به دریافت گواهی نامه پلاتین گردید.

·       گروه بی تی اس با فروش بیش از 20 میلیون آلبوم در جدول موسیقی "گائون" پر فروش ترین هنرمند در تاریخ کره جنوبی است.

·       این گروه نخستین گروه غیر انگلیسی زبان و آسیایی است که هنرمند سال جهان آی اف پی آی نامیده شد.

·       این گروه در مجله بین المللی "تایم" در فهرست 100 فرد تاثیرگذار در جهان قرارگرفت و عنوان "شاهزاده های پاپ" به آن ها داده شد.

·       گروه بی تی اس به عنوان یکی از پر درآمد ترین چهره های جهان در رتبه 43، در میان صد ستاره ثروتمند فوربز قرار گرفت.

·       این گروه از عوامل مهم واصلی افزایش ناگهانی فروش جهانی موسیقی به 19 میلیارد دلار در سال 2018 بود.

·       این گروه با حضوردر مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان سخنران به علت مشارکتشان در گسترش فرهنگ و زبان کره ای، نشان لیاقت فرهنگی را از رئیس جمهور کره جنوبی دریافت کردند.

·       کسب جایزه بهترین هنرمند سال از دید مردم برای سه سال پیاپی در مراسم ویژه billboard music awards .

آلبوم ها

در این بخش به معرفی و بررسی آلبوم های این گروه می‌پردازیم که عبارتند از:

·       آلبوم cool 4 skool 2: این آلبوم اولین آلبوم گروه بی تی اس می‌باشد. مفهوم اصلی این آلبوم انتقاد و اعتراض به سیستم آموزشی موجود در مدارس بود.

·       آلبوم o!rul8,2?: موضوع اصلی این آلبوم نیز که دومین آلبوم این گروه است انتقاد به وضعیت نظام آموزشی می‌باشد.

·       آلبوم skool luv affair: سومین آلبوم منتشر شده توسط این گروه است.

·       آلبوم dark & wild: این آلبوم نیز چهارمین آلبوم این گروه است.

·       آلبوم the most beautiful moment in life.pt1: این آلبوم از مطرح ترین آلبوم های این گروه است که مفهوم اصلی آن آمیزه ای از بیان سختی ها و خوشی های دوران جوانی است.

·       آلبوم the most beautiful moment in life:young forever: این آلبوم از آلبوم های سری the most beautiful moment in life است.

·       آلبوم wings: این آلبوم هفتمین آلبوم تولید شده توسط  گروه بی تی اس است. چهارمین آهنگ این آلبوم موفق به دریافت رتبه اول در تمام چارت های کره شد. و از جمله آلبوم هایی است که فروش میلیونی چشمگیری داشته است.

·       آلبوم love yourself:her

·       آلبوم love yourself:tear: این آلبوم موفق ترین آلبوم گروه بی تی اس تا سال 2018 است.

·       آلبوم love yourself:answer

·       آلبوم map of the soul:persona

·       آلبوم map of the soul:7: این آلبوم یک سال بعد از آخرین آلبوم منتشر شده توسط این گروه اجرا و تولید شد. این آلبوم عنوان پرفروش ترین آلبوم تاریخ کره جنوبی را از آن خود کرد.

 

 

نتیجه گیری

گروه بی تی اس از هفت هنرمند موفق و محبوب شکل گرفته است که با تولید آثار گوناگون اجتماعی و اعتراضی به افتخارات و موفقیت های چشمگیری دست یافته اند. موفقیت و تبحر هر یک از این هفت اعضا در موفقیت این گروه سهم بسزایی دارد. آشنایی با اعضای این گروه، ویژگی ها و ... در شناخت چگونگی موفقیت شان اهمیت دارد.

 

 

تماس با ما

اصفهان -د،نبش کوچه دیدگاه،پلاک 1593

  • dummy09134743730

  • dummy09335555681

  • dummy info@7bongah.ir

Search